Zdrowie na wakacjach

Mom w Gerber zdrowy

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko zdrowo się odżywiało już od niemowlęctwa. Jest to gwarancją dobrego rozwoju i szczęścia malucha. Posiłki Gerber są często wykorzystywanymi daniami w słoiczkach przy poszerzaniu i uzupełnianiu diety niemowląt.Ale sprawa MOM w Gerber zaniepokoiła wielu…

witaminy dla niemowląt

Foto: pixabay.com

Ale sprawa MOM w Gerber zaniepokoiła wielu klientów. Gerber zajmuje się produkcją zup, obiadków i deserów dla kilkumiesięcznych dzieci. W ich skład niejednokrotnie wchodzi mięso, które po uzyskaniu właściwej konsystencji idealnie urozmaica dietę maluchów, pozwalając im zdrowo rosnąć. W 2003 roku Gerber postanowiła zaproponować dwa nowe dania obiadowe dla półrocznych dzieci, a w ich skład wchodziło mięsko drobiowe.

witaminy dla niemowląt

Foto: pixabay.com

Zastosowano wobec niego metodę mechanicznego oddzielania( MOM ). Jest ono dobrej jakości, nie zawiera zbędnych dodatków i przystosowane jest do spożycia dla dzieci. Czy Gerber faktycznie zastosowało taki składnik w swoich nowych słoiczkach. Jak sama wyjaśnia, MOM znajdował się tylko i wyłącznie w dwóch daniach i dotyczy mięsa drobiowego. Procesu mechanicznego użyto aby nadać mięsu odpowiednią konsystencję dopasowaną do możliwości 6-miesięcznych dzieci.

Zwrócono także uwagę na fakt, że…

Zwrócono także uwagę na fakt, że wszystkie posiłki Gerbera zanim trafią do sprzedaży, przechodzą szereg badań, muszą spełnić krajowe i europejskie normy. Nikt więc nie musi się obawiać, że dania w słoiczkach z MOM zaszkodziłyby ich dzieciom. Zresztą, nigdy nie odnotowano takiego przypadku. Mimo wyjaśnień Gerber zdecydował ulepszyć skład swoich produktów.


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>